Home Sport Zrobieni na czarno
Zrobieni na czarno

0
1

Nie udała się piłkarzom ChKS Chełmianka sobotnia wyprawa do Połańca. Nasi piłkarze ulegli Czarnym 0:2 i powrócili bez zdobyczy punktowej.

Wydawało się, że podróż na mecz, z niezbyt dobrze do tej pory spisującym się rywalem, zakończy się powiększeniem konta punktowego biało-zielonych. Jednak rzeczywistość była zgoła inna.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak marnego zakończenia. Swoje okazje mieli: Paweł Jabkowski, Przemysław Koszel, no i oczywiście – Mateusz Kompanicki. Jednak żaden w piłkarzy ChKS Chełmianka przed przerwą nie zdołał pokonać golkipera Czarnych. Optyczna przewaga należała do przyjezdnych, mimo że gospodarze też mieli swoje sytuacje. Wydawało się, że gol lub gole dla naszych wydają się kwestią czasu, że po przerwie chełmianie odczarują bramkę gospodarzy.

Nic takiego, niestety z punktu widzenia piłkarzy i kibiców biało-zielonych, nie miało miejsca. Druga część spotkania zaczęła się od rzutu karnego dla Czarnych. Po „kotle” i wielkim zamieszaniu w „szesnastce” sędzia Przemysław Białacki wskazał na wapno po przewinieniu Pawła Ulicznego. Wykonujący karnego Kamil Hul pomylił się i strzelił w prawy słupek, jednak do piłki pierwszy dobiegł Mateusz Janiec i w 52. minucie pokonał Damiana Drzewieckiego.

Po straconym golu piłkarze ChKS Chełmianka za wszelką cenę starali się szybko wyrównać. Bliski powodzenia był między innymi, tak jak w pierwszej połowie, nasz kapitan – Kompanicki. Jednak bramka gospodarzy z Połańca wciąż była jak zaczarowana.

Jak mówi piłkarskie powiedzenie: „niewykorzystane okazje się mszczą”. Tym razem znów znalazło ono odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pechowa dla gości okazała się 78. minuta. Rzut rożny dla Czarnych sfinalizował bramką z bliskiej odległości – Maciej Witek strzałem tuż pod poprzeczkę. Pozostało około kwadransa do końcowego gwizdka kieleckiego arbitra. Jednak wynik już nie uległ zmianie. Wprawdzie nasi strzelili w końcu do bramki Czarnych, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Chełmianie w końcowych fragmentach nie byli już tak dokładni, dlatego przegrana biało-zielonych stała się faktem.

To druga porażka naszego zespołu w obecnych rozgrywkach. Nie ma co jednak rozdzierać szat, Chełmianka wciąż jest w czubie trzecioligowej tabeli. Czy okazją do poprawy humorów będzie niedzielny mecz z liderującym Hutnikiem Kraków? Zobaczymy. Szykuje się twarda walka, więc każde kibicowskie wsparcie jest mile widziane. Początek meczu w niedzielę 7 października o 15.30. Zapraszamy!

Film pochodzi z profilu oficjalnego Chełmianki w serwisie youtube.

O poprzednim meczu Chełmianki pisaliśmy w tym miejscu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!