Home Sport KRAWCZYK TRZECIA W EUROPIE
KRAWCZYK TRZECIA W EUROPIE

0
0

Katarzyna Krawczyk zapaśniczka „Cementu – Gryfa” Chełm zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Seniorek w kategorii do 55kg, które rozegrane zostały w Zagrzebiu. Olimpijka z Rio de Janeiro, podopieczna Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa swoje zmagania o medal rozpoczęła od wygranego pojedynku (4:2) ze zdolną Ukrainką Mariią Vynnyk, w którym to nasza zapaśniczka kontrolowała przebieg pojedynku. W ćwierćfinałowej rywalizacji z Turczynką Bedihą Gun, która prowadziła prawie przez cały czas jego trwania, Katarzyna wykazała się znakomitą siłą mentalną, wykonując zwycięską akcję w ostatniej sekundzie pojedynku. W półfinale Krawczyk 10:4 uległa Andrei Anie z Rumunii, która później została Mistrzynią Europy w tej kategorii. W fantastycznie prowadzonym pojedynku o brązowy medal Katarzyna pewnie zwyciężyła na punkty 9:0 z zawodniczką Azerbejdżanu Elnurą Mammadovą. Ten brązowy medal jest czwartym krążkiem chełmskiej zapaśniczki w karierze.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!