Home Sport Dragon na strzeleckich mistrzostwach
Dragon na strzeleckich mistrzostwach

0
0

W sobotę 20 maja 2023 r. na strzelnicy GTS Jastrząb w Elizówce rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w konkurencjach kulowych open.
Konkurencję karabinu wygrał Seweryn Jezierski, który był także drugi w pistolecie dowolnym. Mirosław Majewski w pistolecie zajął miejsce czwarte.
Mateusz i Jakub Oberda w karabinie zajęli odpowiednio miejsca piąte i szóste. Jednak należy zaznaczyć że były to ich pierwsze zawody w tej konkurencji, a ponadto uzyskali wyniki jeszcze wyższe niż na ostatnich treningach. Uplasowali się w okolicach połowy stawki co cieszy tym bardziej, że byli najmłodszymi zawodnikami na tych zawodach i w tej konkurencji.

2. Mirosław Majewski – 308

W weekend, 18-21 maja 2023 r. w Starachowicach odbyła się pierwsza kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli zawody Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dragona Chełm reprezentowali Kamil Rybczyński, Kacper Kędzierawski i Zuzanna Czerwińska. Mimo że tym razem obyło się bez medali, to osiągnięte rezultaty należy uznać za przyzwoite, a cel., czyli zdobycie kwalifikacji, osiągnięty. Tu trzeba dodać, że przeciętnie obsada w każdej konkurencji liczyła około 50 osób.
Bardzo dobrze spisał się Kamil Rybczyński, dla którego były to pierwsze takie zawody i który w każdej konkurencji zrobił „życiówkę”, strzelając zresztą wyniki wyższe niż na treningu.
Świetnie wypadła Zuzanna, która obecnie będąc jeszcze w „młodzikach”, rywalizowała na tych zawodach z zawodniczkami starszej grupy wiekowej juniorek młodszych. Jak również pokonała wynikami swoich klubowych kolegów.

W weekend 26-28 maja 2023 r. sportowcy z Dragona Chełm uczestniczyli w Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w strzelectwie sportowym, które rozegrano w Tarnowie.
Z dwoma srebrnymi medalami wróciła Zuzanna Czerwińska (karabin sportowy trzy postawy i karabin pneumatyczny), z brązowym w karabinie sportowym leżąc – Kacper Kędzierawski.
Śledząc wyniki można zauważyć że są coraz wyższe, szczególnie u naszych juniorów młodszych – a to bardzo dobrze, ponieważ obecnie przygotowują się do kwalifikacji i do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Rekordy życiowe poprawili Kamil Rybczyński oraz Jakub i Mateusz Oberda.
Wspólnym wysiłkiem Dragon klubowo zajął miejsce czwarte, na 29 sklasyfikowanych klubów. Natomiast wspólnie z Chemikiem Lublin, w ramach okręgu mazowiecko-lubelskiego – miejsce piąte.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!