Home Sport Szymon i Michał Mistrzami Polski
Szymon i Michał Mistrzami Polski

Szymon i Michał Mistrzami Polski

0

Szymon Szymonowicz z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie oraz Michał Biskupski, ubiegłoroczny absolwent tejże szkoły, brawurowo wywalczyli w Radomiu tytuły Mistrzów Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Szymon Szymonowicz, rywalizujący w kategorii do 82 kg, rozpoczął od wygranej z reprezentującym Warszawę Jumberem Shavidze. W drugim starciu pokonał zawodnika gospodarzy Adriana Chruślaka, by w kolejnym nie dać szans Karolowi Stasiewiczowi z Białegostoku. Po awansie do ścisłego finału odniósł zwycięstwo nad Piotrem Zabłockim z ZKS Miastko i ze złotym medalem stanął na najwyższym stopniu podium, zapewniając sobie udział w reprezentacji Polski na czerwcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Hiszpanii. To już piąty tytuł Mistrza Polski w bogatej kolekcji trofeów zdobytych przez Szymona Szymonowicza, podopiecznego trenera Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego.

Drugi złoty medal dla Cementu-Gryfa Chełm równie bezkonkurencyjnie zdobył Michał Biskupski w kategorii wagowej do 63 kg. W pierwszej walce nie dał szans Emilianowi Jóźwiakowi z UKS Master Łódź, w następnej zwycięzając z Kacprem Koniczalikiem z SKS Unii Swarzędz. Premiowaną awansem do ścisłego finału trzecią walkę w świetnym stylu wygrał z uczestnikiem Mistrzostw Świata i Europy Krzysztofem Steffanem z ZKS Granicy Gdańsk. W pojedynku o złoty medal Michał Biskupski pokonał przez tzw. przewagę techniczną (11:3) Łukasza Sochę reprezentującego AKS Piotrków Trybunalski.

Bardzo blisko zdobycia trzeciego medalu dla Chełma był Igor Shepetun, który – pokonany w decydującej walce o brązowy medal przez bardziej doświadczonego zawodnika z Radomia – ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu w kraju. Na siódmym miejscu krajowy championat ukończył Michał Czwaliński, a na dziewiątym Marcin Hałaj.

W klasyfikacji zespołowej wśród 41 klubów Cement-Gryf Chełm zajął 4 miejsce.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *