Home Sport Sukces Lewandowskiego
Sukces Lewandowskiego

Sukces Lewandowskiego

0

Nazywa się Lewandowski. Piotr Lewandowski. I jest zawodnikiem Cementu Gryfa Chełm, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, a na co dzień uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Tegoroczny sezon rozpoczął od zdobycia brązowego medalu w I Pucharze Polski Kadetów (15-17 lat) w Warszawie.

W Pucharze wystartowało 211 najlepszych zawodników reprezentujących 49 klubów z całego kraju. Piotr Lewandowski, podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba, swoją drogę do medalu rozpoczął od zwycięstwa nad klubowym kolegą Michałem Dąbrowskim. W kolejnych walkach pokonał Adama Świrdzewskiego z Gdańska i Krzysztofa Szukałę z Poznania. Awansując do strefy medalowej, w pojedynku o wejście do ścisłego finału, uległ pochodzącemu z Czeczenii reprezentantowi Białegostoku, Arslanbekowi Salimanovi. Walkę o brązowy medal Pucharu Polski chełmski zapaśnik wygrał przez położenie na łopatki Mateusza Kaczora z Wałbrzycha. Po zawodach trener kadry narodowej powołał Piotra Lewandowskiego do udziału w Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, który odbędzie się w Czechach w najbliższy weekend.

W pierwszej dziesiątce najlepszych młodych zapaśników I Pucharu Polski Kadetów znalazło się również dwóch innych zawodników z Chełma. Siódme miejsce zajął Bartosz Kamiński (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chełmie) i dziewiąte Szymon Truszkowski (IV LO w Chełmie).

Warszawski turniej był pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. To prestiżowa dla młodych zapaśników impreza, objęta systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. W 2019 roku gospodarzem zmagań przyszłych olimpijczyków jest województwo świętokrzyskie.

Kolejną i ostatnią szansą zakwalifikowania się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będzie II Puchar Polski Kadetów rozgrywany pod koniec marca w Kostrzynie nad Odrą.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *