Home Sport Srebro Lewandowskiego i brąz Mateli
Srebro Lewandowskiego i brąz Mateli

Srebro Lewandowskiego i brąz Mateli

0

W II Pucharze Polski Kadetów (15-17 lat) w zapasach w stylu klasycznym rozegranym w Kostrzynie nad Odrą dwa medale dla Cementu-Gryfa Chełm zdobyli podopieczni Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba.

Srebrny medal dzielnie wywalczył Piotr Lewandowski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. W pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Warszawy Iskadziwiego Magamurzieva, w drugiej walce zwyciężył Kacpra Skrzypczaka z Radomia i trzeciej reprezentanta gospodarzy Mateusza Borysiewicza-Woźnickiego. W decydującym starciu o start w ścisłym finale pokonał Mateusza Kaczora z Wałbrzycha, który został brązowym medalistą. W finale, mimo ambitnej postawy, Piotr Lewandowski przegrał na punkty z Grzegorzem Hildebrandem z Trzciela.

Drugi – brązowy – medal dla Chełma zdobył Alan Matela, zwyciężając kolejno: Byulenta Zekeria (Kostrzyń), Nikodema Sawickiego (Żukowo), Klaudiusza Matyje (Bełchatów). W czwartym pojedynku uległ późniejszemu złotemu medaliście, Dawidowi Mkrtchyanowi (Racibórz). W walce o brązowy medal Alan Matela pokonał Błażeja Miotko z Kartuz.

W pierwszej dziesiątce najlepszy zawodników w kraju uplasowali się: na ósmym miejscu Bartosz Kamiński z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Chełmie, na dziewiątym Szymon Truszkowski z IV LO w Chełmie oraz dziesiątym Mateusz Wójcik z II LO w Chełmie.

Puchar Polski był jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do tego prestiżowego współzawodnictwa zakwalifikowało się pięciu zapaśników reprezentujących Chełm: Piotr Lewandowski, Alan Matela, Bartosz Kamiński, Mateusz Wójcik i Szymon Truszkowski.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *