Home Sport Dobry rok chełmskich zapasów
Dobry rok chełmskich zapasów

Dobry rok chełmskich zapasów

0

To był udany sezon dla zapaśniczek i zapaśników Cementu-Gryfa Chełm. Łącznie we wszystkich grupach wiekowych na mistrzostwach Polski, międzynarodowych oraz ogólnopolskich turniejach w 2019 roku zdobyli 126 medali (119 w 2018 roku). I aż osiem razy stanęli na najwyższym podium mistrzostw Polski.

Mistrzami Polski w 2019 rok zostali: Alan Matela, Michał Biskupski, Szymon Szymonowicz, Anna Urbanowicz, Beata Federowicz, Katarzyna Kamińska, Wiktoria Kamela, Urszula Piotrowska.

Dziesięciokrotnie zawodnicy chełmskiego klubu reprezentowali Polskę w zawodach najwyższej rangi: Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Świata Kadetów, Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy Młodzików, Wojskowych Mistrzostwach Świata. Zaszczytu tego dostąpili: Szymon Szymonowicz, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Krawczyk, Alan Matela, Urszula Piotrowska, Nikola Skórska, Anna Król.

Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk, zdobywając brązowy medal na Wojskowych Mistrzostwach Świata. Szymon Szymonowicz zajął siódme miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów. Piąte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwa Europy wywalczyła Katarzyna Kamińska.

Bezkonkurencyjny w Polsce Cement Gryf Chełm okazał się w zapasach kobiet, uzyskując w klasyfikacji 781 punkty (drugie miejsce ZKS Slavia Ruda Śląska z 666,5 pkt. i trzecie WZS WKS Grunwald Poznań z 450 pkt.) Pierwsze miejsce w kraju Cement-Gryf Chełm zajął także w punktacji zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych MKS.

Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystyki zgromadzili 292 punków, co zagwarantowało im czwarte miejsce w województwie lubelskim wśród wszystkich dyscyplin sportowych.

W nowym olimpijskim sezonie 2020 roku życzymy wszystkim reprezentantom Cementu Gryfa Chełma udanych startów na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach, a liderce Katarzynie Krawczyk zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *