Home Sport Dziewczyny na medal
Dziewczyny na medal

Dziewczyny na medal

0

Reprezentantki Cementu Gryfa Chełm po raz kolejny mogą pochwalić się sukcesami na arenie ogólnopolskiej. Z Mistrzostw Polski Seniorek w zapasach w Bydgoszczy podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wróciły z pięcioma medalami w klasyfikacji indywidualnej i tytułem najlepszej drużyny w kraju.

Najlepszym przygotowaniem technicznym i taktycznym wykazały się Beata Federowicz i Anna Urbanowicz, które pokonały przeciwniczki z tytułami Mistrzyń Polski i stanęły na najwyższym stopniu podium. Wicemistrzynią Polski została Anna Król, w decydującej walce o miano najlepszej zawodniczki ulegając starszej i bardziej doświadczonej reprezentantce kraju Annie Łukasiak.

Brązowe krążki wywalczyły Patrycja Dudek i Alicja Piersa. Tuż za podium na piątym miejscu krajowy czempionat zakończyły: Aleksandra Łysomirska, Joanna Barabas, Aleksandra Maziarczyk i Wioleta Giers. Na siódmym miejscu sklasyfikowane zostały: Katarzyna Kamińska, Ilona Sobczyńska, Karolina Wieczerza i Karina Konarska.

Podczas oficjalnego otwarcia krajowego czempionatu Polski Związek Zapaśniczy nagrodził najlepsze kluby, które w ubiegłorocznym sezonie zdobyły największą ilość medali. Po raz 18. pierwsze miejsce zajął MKS Cement Gryf Chełm, wyprzedzając na podium ZKS Slavia Ruda Śląska i WZS WKS Grunwald Poznań.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *