Home Sport Najmłodsi też potrafią
Najmłodsi też potrafią

Najmłodsi też potrafią

0
0

Coraz większe sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach odnoszą najmłodsi reprezentanci Cementu Gryfa Chełm. W Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Warmii i Mazur w Olsztynie, w którym do walk stanęło 432 zawodników i zawodniczek, wywalczyli siedem medali.

Najwięcej powodów do radości miał Hubert Sidoruk, uczeń Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, który w pojedynku o złoty medal w ciągu kilkunastu sekund pokonał przez położenie na łopatki reprezentanta Rosji.

Równie wysoką formę zaprezentowała Nikola Skórska ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, w świetnym stylu zwyciężając swoje rywalki (m.in. reprezentantkę naszego kraju na Mistrzostwa Europy, Wiktorię Płaczkowską z Kielc) i zdobywając najwyższe podium.

Bliska zdobycia złotego medalu była Wiktoria Kamela ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, która w walce finałowej przy remisie 4:4 uległa swojej przeciwniczce i musiała zadowolić się drugim miejscem. Srebrnymi medalistkami zostały: Monika Dadas ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie i Weronika Podolak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie.

Medalami z brązowego kruszcu nagrodzeni zostali Jakub Kaczor ze Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym i Oliwia Ożarowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chełmie. Na piątym miejscu zawody zakończył Oskar Gajos ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie. Na ósmym miejscu sklasyfikowani zostali Filip Zając i Maciej Nafalski oraz na dziewiątym Szymon Denysiuk.

Trenerami chełmskich medalistów są Dariusz Jabłoński, Marcin Sadowski, Zdzisław Biały i Dariusz Kucharski, Mirosław Czwaliński.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.