Home Sport Mistrzowska passa Cementu Gryfa Chełm
Mistrzowska passa Cementu Gryfa Chełm

Mistrzowska passa Cementu Gryfa Chełm

0
0

Cztery miejsca na podium i dwa tytuły mistrzowskie zdobyła chełmska młodzież podczas rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży prestiżowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Staszowie koło Kielc. Zapaśniczki z Chełma ponadto w klasyfikacji drużynowej kobiet w krajowym czempionacie zajęły drugie miejsce spośród 56 klubów.

Największe sukcesy przypadły w udziale Urszuli Piotrowskiej i Alanowi Mateli, którzy w świetnym stylu wywalczyli tytuły mistrzów Polski. Uczennica SP nr 1 w Chełmie w drodze do złotego medalu, w pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad klubową koleżanką Danutą Lisiewicz (SP nr 1 w Chełmie), w drugim wygrała z Karoliną Zakrzewską z LMUKS Olimpik Suwałki i w trzecim starciu pokonała Weronikę Dyszkiewicz z Pyrzyc. W decydującej walce o Mistrzostwo Polski zmierzyła się z członkinią kadry narodowej, zawodniczką MKS Czarni Połaniec, Weroniką Kapinos. Przegrywająca na punkty reprezentantka Chełma zdołała przeprowadzić atak, wykonując tak zaskakująco skutecznie rzut (tzw. ramię), że zdezorientowana przeciwniczka nie mogła obronić się przed położeniem na łopatki. Tym samym Urszula Piotrowska została Mistrzynią Polski na rok 2019.

Nie mniej brawurowo złoty medal zdobył Alan Matela, wygrywając cztery pojedynki bez straty żadnego punktu technicznego. Rozpoczął od zwycięskiej walki z klubowym kolegą Mateuszem Wójcikiem. Kolejny wygrany bój stoczył z Adrianem Politańskim z ZKS Radomsko. W trzecim pojedynku pokonał zawodnika Lubska Patryka Gubałę. W decydującej walce o mistrzostwo Polski Alan Matela nie dał szans przeciwnikowi z Raciborza Dawidowi Mkrtchanowi i w efektowny sposób już w pierwszej rundzie wygrał pojedynek finałowy, zapewniając sobie miano najlepszego zapaśnika w kraju.

Trzecie miejsca w krajowym czempionacie wywalczyły: Katarzyna Jargieła (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) i Daniela Tkachuk (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).

Blisko zdobycia medalu byli także Klaudia Karwowska (SP nr 5) i Piotr Lewandowski (Zespół Szkół Technicznych w Chełmie), którzy przegrawszy swoje walki o brązowe medale, zostali sklasyfikowani na piątych lokatach w kraju. Na siódmym miejscu zawody ukończyli: Danuta Lisiewicz (SP nr 1) i Piotr Dąbrowski (SP nr 11).

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.