Home Sport Nowy Mistrz Polski z Chełma
Nowy Mistrz Polski z Chełma

Nowy Mistrz Polski z Chełma

0
0

Chełmianin Patryk Kamiński zdobył złoty medal i swój pierwszy tytuł najlepszego zapaśnika w kraju w najstarszej grupie wiekowej na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kartuzach.

W znakomitym stylu zwyciężył walki z klubowym kolegą Piotrem Główką, Kamilem Zakrzewskim z Raciborza i reprezentantem Radomia Piotrem Chudzikiem. W starciu o tytuł mistrza Polski zmierzył się i pokonał przez tzw. przewagę techniczną 9:0 starszego o 11 lat, wielokrotnego reprezentanta Polski na Mistrzostwa Europy i Świata w grupach młodzieżowych i seniorów oraz brązowego medalistę Mistrzostw Europy w grupie kadetów – Marcina Olejniczka z KS Sobieski Poznań.

W dotychczasowej karierze Patryka Kamińskiego najważniejszym sukcesem było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Kadetów i piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. Pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod kierunkiem byłego Mistrza Świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Aktualnie jest studentem AWF w Warszawie i czasowo reprezentuje klub AZS AWF Warszawa.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.