Home Edukacja Przyszli innowatorzy z Zespołu Szkół Technicznych
Przyszli innowatorzy z Zespołu Szkół Technicznych

Przyszli innowatorzy z Zespołu Szkół Technicznych

0

Drużyna z Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych, w składzie: Radosław Berbeć, Bartosz Kaniewski, Patryk Wygadańczuk, zwyciężyła w eliminacjach XXXIX Finału Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Uczniowie, przygotowujący się do olimpiady pod kierunkiem Elżbiety Lipskiej, zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu problemów ochrony własności przemysłowej w warunkach europejskiej gospodarki rynkowej, zgłaszania projektów wynalazczych do Urzędu Patentowego do ochrony oraz praktycznego stosowania techniki i ekonomii. Tym samym Zespół Szkół Technicznych w Chełmie po raz kolejny potwierdził, że jest szkołą stawiającą na kształcenie wśród młodzieży innowacyjności.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości to interdyscyplinarny konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych postępem technicznym i wynalazczością. W tegorocznej okręgowej edycji Olimpiady zorganizowanej 12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z 5 szkół. Komisji sędziowskiej przewodniczył rzecznik patentowy mgr inż. Jerzy Jonak. Zwycięska drużyna z ZST będzie reprezentować okręg chełmski w finale ogólnopolskim w Koszalinie.

Liczymy na kolejne sukcesy!

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *