Home Edukacja Z techniką w przyszłość
Z techniką w przyszłość

Z techniką w przyszłość

0

Kilkuset uczniów klas trzecich gimnazjów oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych wzięło udział w dniu otwartym zorganizowanym w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie. Zainteresowani zdobyciem atrakcyjnego zawodu mieli okazję poznać zarówno ofertę edukacyjną, jak i atmosferę najstarszej chełmskiej szkoły technicznej.

W roku szkolnym 2019/2020 ZST proponuje młodzieży do wyboru osiem ciekawych i rozwijających pasje kierunków kształcenia na poziomie 4-letniego i 5-letniego technikum: technik programista, technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik mechanik, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz dwóch na poziomie 3-letniej szkoły branżowej pierwszego stopnia: mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych.

Tegoroczną nowością w ZST jest możliwość zdobycia bardzo poszukiwanego na rynku pracy w związku z dynamicznym rozwojem branży IT zawodu technika programisty (projektowanie baz danych i stron internetowych oraz programowanie i testowanie aplikacji).

Wszystkie kierunki objęte są unijnym projektem „Z techniką w przyszłość”, w ramach którego realizowane są zajęcia, praktyki oraz staże zawodowe w renomowanych zakładach województwa lubelskiego (więcej informacji na stronie szkoły).

Za wysoką jakość procesu kształcenia oraz wysokie wyniki uzyskane przez uczniów w egzaminach maturalnym i egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe Zespół Szkół Technicznych w Chełmie otrzymał tytuł honorowy „Srebrna Szkoła 2019” w rankingu najlepszych Liceów i Techników przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *