Home Edukacja Tydzień z Internetem 2019 – nie daj się fake newsom
Tydzień z Internetem 2019 – nie daj się fake newsom

Tydzień z Internetem 2019 – nie daj się fake newsom

0

„Tydzień z Internetem 2019” (All Digital Week) to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital, której celem jest popularyzacja odpowiedzialnego korzystania z internetowych zasobów wiedzy. Koordynatorem polskiej edycji akcji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Coraz więcej informacji dostępnych w Internecie jest niewiarygodnych – celowo lub nieświadomie sfałszowanych, dlatego motywem przewodnim tegorocznej, dziewiątej już edycji „Tygodnia z Internetem” (25-31 marca) jest uświadomienie, czym są tzw. fake newsy, jakie konsekwencje społeczne niesie rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości i dlaczego fake newsy są tak niebezpieczne.

Organizatorzy kampanii zachęcają biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, świetlice, organizacje pozarządowe oraz lokalne instytucje do przyłączenia się do akcji i korzystania ze scenariuszy opracowanych w ramach projektu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum. Jak świadomie korzystać z informacji” na zajęciach z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Przygotowane materiały służyć mają pomocą w rozsądnym korzystaniu z zasobów Internetu, umiejętnym wyszukiwaniu informacji w sieci oraz krytycznej analizie i weryfikacji przekazów medialnych, żeby móc czerpać z Internetu jak najwięcej korzyści i ustrzec się przed zagrożeniami.

W ramach akcji „Tydzień z Internetem 2019”, 29 marca o godz. 14.00, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti organizuje dla dzieci warsztaty informacyjno-programistyczne w oparciu o Minecraft: Education Edition i pracę z drukarką 3D. Zapisy: Wypożyczalnia dla dzieci, ul. Partyzantów 40, tel. 82 5645529.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *