Home Edukacja Pożegnanie absolwentów w ZST
Pożegnanie absolwentów w ZST

Pożegnanie absolwentów w ZST

0

Kolejny rocznik absolwentów opuścił szacowne mury najstarszej chełmskiej szkoły technicznej. W ostatni piątek kwietnia uroczyście pożegnano uczniów kończących naukę w Zespole Szkół Technicznych.

Spotkanie tradycyjnie zainaugurowano wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, Barbara Baluk, serdecznie podziękowała uczniom za cztery lata wytrwałej pracy, zaangażowanie w zdobywanie wiedzy, kształcenie umiejętności i kompetencji oraz kwalifikacji zawodowych, co zaowocowało uzyskaniem świadectwa ukończenia szkoły i tytułu technika. Wyraziła uznanie młodzieży za aktywny udział w życiu szkoły, podkreślając, że to dzięki uczniom ZST jest szkołą, która stawia na sukces. Kończąc wystąpienie, dyrektor Barbara Baluk życzyła wszystkim abiturientom powodzenia na egzaminie dojrzałości.

W imieniu absolwentów za życzenia i możliwość rozwoju, wsparcie, wyrozumiałość, troskę i życzliwość ze strony dyrekcji, wychowawców, grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły podziękował Tomasz Sadowski. A artystycznym wyrazem wdzięczności absolwentów była autorska piosenka wykonana przez Adama Praduna. Za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodzieży gorące podziękowania złożyli przedstawiciele Rady Rodziców – Beata Pradun oraz Adama Matuła.

Po podziękowaniach przyszła kolej na rozdanie nagród i dyplomów absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, odnieśli sukcesy w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych oraz tym, którzy odważnie wcielali w życie autorskie pomysły, działając w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole PCK i wolontariacie.

Oficjalną część zakończyło przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas pierwszych i ślubowanie absolwentów.

Następnie część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas trzecich, drugich i pierwszych. Pożegnanie absolwentów zakończyły spotkania z wychowawcami.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *