Home Edukacja „Chełm – moja mała ojczyzna”
„Chełm – moja mała ojczyzna”

„Chełm – moja mała ojczyzna”

0

W ramach realizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Chełmie programu edukacji patriotycznej „Przedszkolak duży czy mały to patriota doskonały” z inicjatywy dyrektor Wiesławy Bronisz i nauczycielek Lilli Kicińskiej oraz Marzanny Piech zorganizowano międzyprzedszkolny konkurs literacko-plastyczno-recytatorski „Chełm – moja mała ojczyzna”.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie krótkiego wiersza o mieście Chełmie, wykonanie pracy plastycznej ilustrującej treść wiersza oraz wyrecytowanie napisanego utworu przed komisją konkursową. W konkursie wzięło udział trzynaścioro pięcio- i sześciolatków z 11 chełmskich przedszkoli publicznych i 2 przedszkoli niepublicznych.

Przybyłych do Przedszkola Miejskie nr 2 uczestników konkursu witały dzieci w ludowych strojach chełmskich – Nina Kowalczyk i Bartek Szymański, a sześciolatki pod kierunkiem nauczycielek Renaty Wacewicz i Beaty Skubji przedstawiły gościom patriotyczny program artystyczny opiewający miasto Chełm.

Po obejrzeniu prac plastycznych i wysłuchaniu wierszy recytowanych przez uczestników komisja zgodnie uznała, że wszyscy uczestnicy po równo zasługują na tytuł laureata międzyprzedszkolnego konkursu literacko-plastyczno-recytatorskiego „Chełm – moja mała ojczyzna”. Szczególne uznanie wzbudziły napisane przez przedszkolaków wiersze o Chełmie. Oprócz dyplomów i upominków, dzieci na pamiątkę otrzymały publikację konkursowych prac plastycznych i wierszy w formie książeczki.

Przedszkole Miejskie nr 2 w konkursie reprezentowała Michalina Burnos z grupy sześciolatków pod opieką nauczycielki Renaty Wacewicz.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *