Home Edukacja Erasmus+: Źródła Czystej Wody dla Przyszłości Europy
Erasmus+: Źródła Czystej Wody dla Przyszłości Europy

Erasmus+: Źródła Czystej Wody dla Przyszłości Europy

0

W kwietniu w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Uhrze gościła międzynarodowa grupa młodzieży ze szkół z Bułgarii, Turcji i Włoch z Europejskiego Programu ERASMUS+.

W ramach współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk polscy i zagraniczni uczniowie uczestniczyli w inspirowanym gospodarką wodną realizowaną na terenie Gminy Chełm i miasta Chełm projekcie edukacyjnym „Źródła Czystej Wody dla Przyszłości Europy”. Projekt opracowany dla uczniów w wieku 10-14 lat ma uświadamiać problem zmniejszania się zasobów wody oraz konieczności prowadzenia zrównoważonej gospodarki wodnej. Zakłada pracę tematyczną w kraju oraz wyjazdy uczniów pod opieką nauczycieli do krajów partnerskich.

Uczniowie z Bułgarii, Turcji i Włoch uczestniczyli w zorganizowanych na terenie Szkoły Podstawowej w Uhrze zajęciach przyrodniczo–biologicznych i artystycznych.

Młodzież ucząc się, świetnie się bawiła i integrowała, zarówno przeprowadzając doświadczenia z zakresu fizycznych właściwości wody, jak i malując abstrakcje na temat wody.

Nie zabrakło również zajęć w plenerze na ścieżce dydaktycznej w Trubakowie.

Uczestnicy projektu „Źródła Czystej Wody dla Przyszłości Europy” zwiedzili ponadto Chełm, Zamość i Warszawę oraz złożyli wizytę w Urzędzie Gminy Chełm.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *