Home Wydarzenia Obywatelu, zagłosuj na budżet!
Obywatelu, zagłosuj na budżet!

Obywatelu, zagłosuj na budżet!

0

Trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców miasta, którzy ukończyli 16 lat.

Mieszkańcy, którzy nie mają zameldowania na terenie Chełma mogą głosować na zgłoszone zadania wyłącznie osobiście w Urzędzie Miasta Chełm. Pozostali mogą głosować przez Internet, a także w UM przy ulicy Lubelskiej.

Czym jest Budżet Obywatelski?
To wydzielona część budżetu miasta Chełm, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 2.5 miliona złotych (po 250 tys. zł na każde osiedle).

Co daje udział w Budżecie Obywatelskim?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój miasta!

Kto może wziąć udział?
W tworzeniu budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec miasta Chełm, który ukończył 16 lat. Mieszkańcy nieposiadający zameldowania na terenie miasta Chełm mogą głosować na zadania wyłącznie osobiście w Urzędzie Miasta Chełm.

Głosowanie na propozycje trwa od 17 do 22 września 2018 roku.

Drodzy Mieszkańcy Chełma, to już V edycja chełmskiego Budżetu Obywatelskiego. Realizowany od 2015 roku projekt zaowocował ponad 50 wybranymi wspólnie inwestycjami. 

W ubiegłym roku oddaliśmy w Wasze ręce nową internetową platformę zarządzania Budżetem Obywatelskim, dzięki której także w tej edycji, z łatwością złożycie propozycję zadania do realizacji, będziecie mogli na bieżąco śledzić na jakim jest etapie, dokonywać ewentualnych uzupełnień oraz dowiedzieć się o tym czy zgłoszenie zostało zakwalifikowane do głosowania. 

Wprowadzenie wyboru zadań przez Internet niemal dwukrotnie zwiększyło liczbę osób biorących udział w głosowaniu. Mam zatem nadzieję, że również w tym roku znaczna część z Was weźmie udział w chełmskim Budżecie Obywatelskim, do czego z całego serca zachęcam. Pamiętajcie, że dzięki temu wspólnie zmieniamy nasze miasto na lepsze” – tak zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu na budżet obywatelski na stronie internetowej Urzędu MiastaAgata Fisz, prezydent Chełma.

Zagłosować bez wychodzenia z domu można poprzez Internet pod tym linkiem.

Jeszcze raz zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców naszego miasta.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *