Home Wydarzenia Nasze tancerki w filharmonii
Nasze tancerki w filharmonii

Nasze tancerki w filharmonii

1

Tancerki z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie wystąpią w czwartek, 27 września w Filharmonii Lubelskiej. Okazją do tego będzie koncert „Wdzięczni Niepodległej” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Podczas koncertu wystąpi pięć tancerek najstarszej, reprezentacyjnej formacji Zespołu Tańca Jazzowego Ballo MDK. Zaprezentują one pięciominutowy spektakl taneczny zatytułowany – tak jak koncert – „Wdzięczni Niepodległej”. To swojego rodzaju alegoria rozbiorów Polski, walki o wolność i powrotu naszego kraju na mapę Europy.
Spektakl powstał podczas warsztatów wakacyjnych ZTJ Ballo specjalnie z myślą o występie w filharmonii. Autorkami choreografii są tancerki biorące udział w spektaklu oraz ich nauczyciel Sabina Englot.

Początek spektaklu, złowrogimi odgłosami wojny wprowadza widzów w niepokojący i złowieszczy klimat. To także wprowadzenie do pojawienia się na scenie pierwszej tancerki – Nikoletty Szulc. Odgrywana przez nią postać to personifikacja zniewolonej Polski. Dołączają do niej trzej zaborcy. W ich role wcielają się Zuzanna Paluch, Natalia Celińska i Wiktoria Kozik. Na scenie rozgrywa się walka o wolność. W spektaklu publiczność zobaczy też Paulinę Ćwikłę, która jako symbol nowego, wolnego pokolenia Polaków, odtańczy wraz z postacią wyzwolonej Polski finałową choreografię.
Podczas koncertu niepodległościowego w Filharmonii Lubelskiej obok tancerek Ballo, będzie można zobaczyć artystów z całej Lubelszczyzny m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Jawor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca Powiśle z puławskiego Ośrodka Kultury, Zespół Tańca Ludowego Powiśloki z Opola Lubelskiego oraz Zespół Tańca Ludowego Włodawiacy z MDK we Włodawie.

Początek koncertu o godz. 17.

Więcej wydarzeń znajdziecie tutaj.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *