Home Wydarzenia Akademik PWSZ otwarty
Akademik PWSZ otwarty

Akademik PWSZ otwarty

0

Nowoczesny akademik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie został oficjalnie otwarty. W uroczystości udział wziął wicepremier Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego. W wyremontowanym budynku jest obecnie prawie 200 miejsc.

Z satysfakcją oddajemy ten budynek w ręce studentów. Staraliśmy się zapewnić wysoki standard wyposażenia oraz odpowiednie warunki, które będą sprzyjały nauce. Dlatego mamy nadzieję, że nasz akademik będzie traktowany niczym drugi dom – powiedział rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Akademik powstał w obiekcie należącym do PWSZ w Chełmie przy ulicy Nowy Świat 3. Do dyspozycji studentów oddano 1-, 2- i 3-osobowe pokoje wyposażone w aneks łazienkowy. Dodatkowo znajdują się tutaj również kuchnie zlokalizowane na półpiętrach, a także specjalne pokoje (do cichej nauki), w których młodzież w spokoju może przygotować się do zajęć. Na terenie akademika jest także dostępna sieć telewizyjna oraz Internet szerokopasmowy.

Łączny koszt inwestycji to prawie 7 milionów złotych. Budowa akademika nie byłaby możliwa bez ministerialnej dotacji, która w sumie wyniosła 6,3 mln zł.

Z roku na rok liczba studentów na naszej uczelni powiększa się. Coraz częściej są to osoby, które przyjeżdżają aż z drugiego końca Polski, dlatego akademik w naszym mieście był bardzo potrzebny. Cieszę się, że od dziś nasza uczelnia może zapewnić tym młodym ludziom możliwość skorzystania z Domu Studenta – dodał rektor Arkadiusz Tofil.

Zdjęcie ze strony PWSZ w Chełmie.

O chełmskiej uczelni i nowym kierunku pisaliśmy u nas wcześniej.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *