Home Edukacja Nowy kierunek na PWSZ
Nowy kierunek na PWSZ

Nowy kierunek na PWSZ

2

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała ministerialną zgodę na kształcenie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Rekrutacja już trwa. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów tego kierunku, powinni się spieszyć, ponieważ zainteresowanie jest bardzo duże. To jedyny bezpłatny kierunek studiów z tego zakresu w regionie.

Postanowiliśmy uruchomić Bezpieczeństwo wewnętrzne, ponieważ wiemy, że jest to jeden z bardzo pożądanych przez rynek pracy kierunków. Zapewnienie bezpieczeństwa ludzi, państwa, infrastruktury i środowiska, stanowi współcześnie coraz większe wyzwanie. Nabiera ono szczególnego charakteru na terenach przygranicznych. Dziedzina ta wymaga przygotowania wysokiej klasy specjalistów, którzy mogliby podjąć działania na różnych poziomach organizacji i realizacji przedsięwzięć z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Środowisko zawodowe i przyszli pracodawcy oczekują, że absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne zdobędą wiedzę niezbędną dla kierowników niższego i średniego szczebla oraz doradców i specjalistów w zakresie kompleksowego i zintegrowanego rozwiązywania problemów bezpieczeństwa – mówi rektor uczelni profesor nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Na kierunku kształcić się będą przyszli pracownicy administracji samorządowej, zespołów reagowania kryzysowego, jednostek organizacyjnych podmiotów gospodarczych zajmujących się ochroną informacji, jednostek straży granicznej, więziennictwa, policji, straży miejskiej, firm z branży ochrony osób i mienia oraz organizacji i podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem obywateli.

Nowy kierunek kształcenia wpisuje się w misję naszej Uczelni. Absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego będą odgrywać znaczącą rolę w funkcjonowaniu pogranicza zachodniej i wschodniej Europy, zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i integrowania społeczności tego obszaru. Dodatkowo czynnikiem przemawiającym za wyborem tego kierunku jest popularność szkół mundurowych w naszym regionie. Biorąc to wszystko pod uwagę, jesteśmy przekonani, że kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne okaże się sukcesem – dodaje rektor Arkadiusz Tofil.

Osoby zainteresowane studiami na tym kierunku uzyskają dodatkowe informacje w Instytucie Matematyki i Informatyki (ul. Pocztowa 54a, bud. C) lub pod numerem telefonu: 82 562 11 24.

Możecie zapoznać się z naszym poprzednim artykułem o PWSZ Chełm.

 

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *