Home Edukacja MEN: 50 mln złotych dla nauczycieli na szkolenie umiejętności cyfrowych
MEN: 50 mln złotych dla nauczycieli na szkolenie umiejętności cyfrowych

MEN: 50 mln złotych dla nauczycieli na szkolenie umiejętności cyfrowych

1

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, na polskich nauczycieli czeka 50 mln zł, które będą przeznaczone na szkolenia umiejętności cyfrowych. To okazja również dla szkół i nauczycieli z naszego regionu.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski, mający na celu wsparcie nauczycieli z zakresu nowoczesnych technologii w codziennej pracy z uczniami.
Szkolenia z umiejętności cyfrowych mają pomóc w poruszanie się w cyfrowym świecie, pozwolą korzystać z e-materiałów edukacyjnych i tworzyć własne e- zasoby.

Wspomniana w tytule kwota przeznaczona na dofinansowanie to środki unijne pochodzące z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Na program przeznaczono aż 50 mln zł.

Kiedy, gdzie i dla kogo?

Szkolenia będą prowadzone do czerwca 2023 roku, a weźmie udział co najmniej 75 tysięcy nauczycieli w całej Polsce. Jak pisze MEN, co najmniej 15 procent z każdego województwa, ze szkół każdego typu, zarówno publicznych jak i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

Szkolenia prowadzone będą w formie mieszanej, czyli zarówno stacjonarne, jak i zdalne. Co ważne, zapewniony zostanie również. mentoring oraz dostęp do platformy e-learningowej.

Wnioski można składać od 20 sierpnia do 19 października br.

Jesteś nauczycielem lub pracownikiem oświaty? Przeczytaj więcej informacji o konkursie w działaniu 3.1 POPC Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

A z kolei po więcej porad finansowych zajrzyj do działu Pieniądze na Wirtualnychelm.pl

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *