Home Edukacja Wierzbica stawia na komputery
Wierzbica stawia na komputery

Wierzbica stawia na komputery

0

Gmina Wierzbica pozyskała dofinansowanie na realizację mikroprojektu pod nazwą „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Wierzbica poprzez organizację szkoleń komputerowych.
Mikroprojekt realizowany jest w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo – Wschodniej” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,
Umowa o powierzenie grantu została zawarta 6 sierpnia 2018 roku. Całkowity koszt realizacji mikroprojektu wynosi 40151 złotych. Termin realizacji projektu to 01.09.2018 – 31.03.2019.

Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy, w tym zwiększenie stopnia oraz poprawy umiejętności korzystania z Internetu oraz e-usług publicznych poprzez skierowane do nich działania szkoleniowe.

W ramach mikroprojektu zorganizowane zostaną szkolenia komputerowe dla 72 mieszkańców gminy Wierzbica. Mikroprojekt skierowany jest do osób z tej właśnie gminy, które ukończyły co najmniej 25 lat. W ramach realizacji projektu zaplanowano utworzenie 6 grup szkoleniowych liczących po 12 osób każda. Szkolenia odbędą się w 6 lokalizacjach, w Wiejskich Domach Kultury w: Olchowcu, Busównie, Chylinie, Pniównie, Syczynie i Wierzbicy.

A wcześniej w dziale „Edukacja” pisaliśmy, że ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, na polskich nauczycieli czeka 50 mln zł, które będą przeznaczone na szkolenia umiejętności cyfrowych.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *