Home Edukacja Bezpieczniej do szkoły
Bezpieczniej do szkoły

Bezpieczniej do szkoły

1

Policjanci z chełmskiej komendy rozpoczęli akcję pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest bezpieczeństwo uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Funkcjonariusze policji będą częściej pojawiać się w okolicy szkół na terenie powiatu chełmskiego. Będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierujących pojazdami, jak również na oznakowanie dróg i ulic w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych. W ramach działań będą także brać udział w spotkaniach z uczniami i rodzicami, podczas których będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z chełmskiej komendy uczestniczą w ogólnopolskich działaniach pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły. Funkcjonariusze patrolują tereny wokół szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Zwracają uwagę na zachowania zarówno kierujących, jak pieszych pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów.

W najbliższych dniach odwiedzą też szkoły, aby spotkać się z uczniami i rodzicami oraz gronem pedagogicznym w celu promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci sprawdzają przy tej okazji oznakowanie dróg i ulic wokół szkół, a w razie pojawienia się nieprawidłowości będą informować o tym zarządcę drogi.

Policja przypomina rodzicom i opiekunom, że zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi wyznaczonej wyłącznie dla pieszych).

tags:
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *