Home Wydarzenia Ponawigują w Depułtyczach
Ponawigują w Depułtyczach

Ponawigują w Depułtyczach

0

Na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie piloci wezmą udział w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem wydarzenia jest PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP. Sponsorem wydarzenia, a także drużyny PWSZ w Chełmie są linie lotnicze Enter Air.

Na siedem dni (3-9 września) niebo nad Chełmem zapełni się najlepszych pilotami i ich maszynami. Zawody należą do cyklu przygotowań reprezentacji Polski do 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej AP 2019.

Cieszę się, że możemy być organizatorem tego prestiżowego wydarzenia. Jestem przekonany, że zarówno odpowiednia infrastruktura, jaką dysponujemy, jak i nasze doświadczenie w organizacji imprez lotniczych, przyczyni się do tego, aby zawody były przeprowadzone na najwyższym poziomie. Ich organizacja nie byłaby możliwa bez odpowiedniej współpracy i zaangażowania wszystkich partnerów – powiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Zawody mają finansowe wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, które mocno angażuje się w działania związane z propagowaniem kultury lotniczej. Sponsorem zawodów została też największa czarterowa linia lotnicza w Polsce – Enter Air, która już po raz kolejny wspiera finansowo także drużynę PWSZ w Chełmie. To kolejny krok w współpracy uczelni i przewoźnika, która do tej pory zaowocowała chociażby prowadzoną w szkole rekrutacją pilotów spośród studentów chełmskiej uczelni.

PWSZ prowadzi również rekrutację na nowy kierunek, o czym można przeczytać w tym miejscu.

tags:
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *