Home Wydarzenia Zaszczepią lisy
Zaszczepią lisy

Zaszczepią lisy

0

Od 21 do 26 września 2018 roku na terenie naszego województwa zostaną przeprowadzone ochronne szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.
Szczepionka zrzucana będzie z samolotów w ilości 20-30 dawek na 1 km². Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastikowy wielkości około 3 cm zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.

Jednocześnie Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Paweł Piotrowski informuje, że:
• jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem,
• ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem,
• każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii,
• przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.
Szczepionki przede wszystkim nie wolno dotykać!

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *