Home Zdrowie Bezpłatne maseczki dla mieszkańców
Bezpłatne maseczki dla mieszkańców

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców

0

Władze wielu miast i gmin zakupują maseczki wielokrotnego użytku, które za darmo wraz z instrukcją poprawnego używania dostarczane są mieszkańcom do skrzynek pocztowych. W pierwszej kolejności seniorom i osobom z grup wysokiego ryzyka. W niektórych miejscowościach otrzymają je wszyscy mieszkańcy. Maseczki na zlecenie samorządów szyją lokalne przedsiębiorstwa. Czekamy na podobną inicjatywę władz Chełma i apelujemy: # pracujcie zdalnie, działajcie realnie!

Prezydent Słupska zamówiła uszycie na koszt miasta przez miejscowe zakłady 70 tys. maseczek, które bezpłatnie zostaną rozdane wszystkim mieszkańcom. Prezydent Suwałk zakupił dla suwalskich seniorów 14 tys. maseczek wyprodukowanych przez lokalną firmę. Dystrybucję bezpłatnych maseczek kupionych przez magistrat dla mieszkańców prowadzi Łowicz. Burmistrz Milanówka zadbał o wyprodukowanie 16 tys. maseczek. Otrzymają je za darmo wszystkie milanowskie gospodarstwa domowe w ilości odpowiadającej liczbie osób wskazanej w deklaracji śmieciowej. Prezydent Koszalina zapowiedział zakupienie przez miasto 100 tys. maseczek dla koszalinian. Burmistrz miasta i gminy Krzywiń w ramach wsparcia lokalnych przedsiębiorców zlecił krzywińskiej firmie uszycie 12 tys. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które zostaną nieodpłatnie przekazane m.in. mieszkańcom gminy.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *