Home Zdrowie Zostając w domu możesz uratować życie wielu osób
Zostając w domu możesz uratować życie wielu osób

Zostając w domu możesz uratować życie wielu osób

0

Przed nami szczyt zachorowań na COVID-19. Każdy, kto ma możliwość pozostania w czasie epidemii w domu i wychodzenia tylko po niezbędne zakupy, może w ciągu miesiąca ocalić życie nawet kilkunastu osób i ponad 400 uchronić przed zakażeniem koronawirusem. Ilu ludzi mogłeś/aś uratować od zachorowania i śmierci na COVID-19? – sprawdź w kalkulatorze dystansu społecznego.

Doktorant Dominik Czernia (Instytut Fizyki Jądrowej PAN) i doktorantka Anna Szczepanek (Uniwersytet Jagielloński) opracowali kalkulator dystansu społecznego pokazujący, jak nasze indywidualne działania w zakresie izolacji społecznej mogą wpływać na rozprzestrzenianie się koronawirusa w społeczeństwie. Kalkulator powstał w oparciu o wyniki badań naukowych dotyczących możliwości kontroli epidemii COVID-19 oraz symulacji 1000 różnych epidemii z wieloma parametrami (początkowa liczba zarażonych, przypadki bezobjawowe, poziom izolacji, opóźnienie procesu izolacji).

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *