Home Edukacja Transplantacja, jestem na tak
Transplantacja, jestem na tak

Transplantacja, jestem na tak

0

Do 8 marca należy zgłaszać uczestnictwo w programie edukacyjnym dla szkół poświęconym kwestii transplantacji. Konferencja „Transplantacja, jestem na tak” skierowana jest do nauczycieli biologii, wychowania do życia w rodzinie, wychowawców i katechetów oraz wszystkich zainteresowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Odbędzie się 13 marca o godz. 11.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie przy ul. Szpitalnej 14.

Stanowisko Kościoła katolickiego na temat transplantologii przestawi Jan Ciepałowicz, konsultant Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Z aspektami prawnymi i medycznymi dotyczącymi pobierania i przeszczepiania narządów w Polsce uczestników zapozna prof. Sławomir Rudzki, kierownik I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie. Następnie o wykorzystaniu medycznym tkanek opowie Grażyna Płaszczewska, kierownik Banku Tkanek Oka. Na zakończenie swoimi refleksjami na temat życia po przeszczepie podzieli się pacjent po przebytym zabiegu transplantacji.

Organizatorami konferencji są: Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie, II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, I Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Stowarzyszenie Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji POLTRANSPLANT i Bank Tkanek Oka w Lublinie.

Rejestrację udziału w konferencji wraz z podaniem liczby uczniów prowadzi chełmski oddział Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Waśniewskiego 17, e-mail: bwysokinska@lscdn.pl, faks: 82 5642042.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *