Home Edukacja Studniówka w I Liceum przełożona na niedzielę
Studniówka w I Liceum przełożona na niedzielę

Studniówka w I Liceum przełożona na niedzielę

0

W związku z sobotnią żałobą związaną z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie studniówka została przełożona na niedzielę, natomiast poniedziałek będzie dniem wolnym od szkoły.

Początek roku to również początek sezonu studniówek w szkołach. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarneckiego jako pierwsze w Chełmie miało organizować bal maturalny, w sobotę 19 stycznia. W związku z ogłoszoną w tym dniu żałobą narodową, zapadła decyzja o przesunięciu balu maturalnego na 20 stycznia.

Bal maturalny w I LO jako jeden z niewielu miał odbyć się tradycyjnie, w szkole. Oznacza to, że sala jest już udekorowana, a przesunięcie imprezy na późniejszy byłoby ogromnym wyzwaniem logistycznym. Na szczęście zarówno DJ, zespół, jak i obsługa kateringowa zgodziły się na przeniesienie balu na niedzielę.

Jak informuje serwis Chełm.naszemiasto, Teresa Kiwińska, dyrektor I LO, powiadomiła o decyzji o przesunięciu daty balu oraz o zarządzeniu poniedziałku wolnego od szkoły urząd miasta i kuratorium.

Przypominamy, że 14 stycznia planowany jest pogrzeb zmarłego Pawła Adamowicza. W związku z jego śmiercią ogłoszono żałobę narodową. W całej Polsce odbywają się również marsze przeciw agresji i nienawiści, takie jak ten, który mogliśmy widzieć 15 stycznia w Chełmie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *