Home Edukacja Tajemnicze zniknięcie Profesora
Tajemnicze zniknięcie Profesora

Tajemnicze zniknięcie Profesora

0

Tuż po Nowym Roku, w dniach 3-5 stycznia, Centrum Nauczania MathRiders Chełm przy ul. Partyzantów 8 zaprasza dzieci do tajemniczego gabinetu ekscentrycznego Profesora Sinusoidosa, który niespodziewanie zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zadaniem uczestników zabawy będzie odnalezienie sekretnego dziennika uczonego z jego osobistymi notatkami. W tym celu w specjalnie przygotowanym matematycznym pokoju zagadek (Escape Room) zostały ukryte i zakodowane różnorodne łamigłówki, szyfry i kody, których rozwiązanie krok po kroku, doprowadzi uczestników do odkrycia tajemnicy Profesora Sinusoidosa.

Nauka matematyki uczniom przeważnie kojarzy się z nudnymi i trudnymi zadaniami. Międzynarodowy program edukacji matematycznej MathRiders udowadnia, że matematyka może być fascynującą przygodą i świetną rozrywką dla dzieci.

– Pokój zagadek jest również doskonałą grą zespołową, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji mamy okazję kształtować wśród dzieci takie kompetencje, jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto, poprzez tego typu aktywności chcemy pokazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć – przekonuje Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders Polska.

Udział w odkrywaniu tajemnic Profesora Sinusoida jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 530 035 808, e-mail: chelm@mathriders.com.

Więcej informacji o podobnych wydarzeniach dla dzieci i młodzieży znajdziecie w zakładce edukacja.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *