Home Sport Avia pokonana
Avia pokonana

2

Po niezbyt udanym meczu w Radzyniu Podlaskim, tym razem Chełmianka znów pokazała dobrą i skuteczną grę pokonując świdnicką Avię 3:1.

W środowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Chełmie lepiej mecz zaczęli piłkarze biało-zielonych. To oni mieli kilka groźnych okazji, jedną z nich w 25. minucie zamienili na bramkę. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Kocoła najsprytniejszy okazał się Krzysztof Zawiślak i z kilku metrów zdobył gola głową na 1:0.

Po 6 minutach w kolejnej akcji w polu karnym jeden z piłkarzy Avii fauluje Przemysława Kwiatkowskiego i sędzia po chwili zawahania dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Mateusz Kompanicki i w piątym meczu strzela swoją piątą bramkę dla ChKS Chełmianka. Pewny strzał przy prawym słupku, bramkarz rzuca się w lewo i gospodarze prowadzą już 2:0.

Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do przerwy. Jednak w 45. minucie po szybkiej wymianie piłek między piłkarzami Avii Krystian Mroczek z 5 metrów przy lewym słupku strzela bramkę kontaktową. Do przerwy 2:1 prowadzi Chełmianka.

Po przerwie świdniczanie ruszyli do śmielszych ataków, za wszelką cenę dążąc do strzelenia wyrównującego gola. Już chwilę po gwizdku wznawiającym 2. połowę w poprzeczkę trafił Wojciech Białek. A w 56. minucie po rzucie rożnym niecelnie uderzał jeden z piłkarzy Avii. Skuteczniejsza była jednak Chełmianka, która po rzucie wolnym z narożnika boiska podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowywał po raz kolejny Kocoł, a z najbliższej odległości piłkę do bramki głową skierował Rafał Kursa. 58. minuta i już 3:1 dla chełmian.

Później próbował jeszcze dwukrotnie głową najlepszy snajper Avii – Wojciech Białek, jednak jego celownik był mocno rozregulowany. Miejscowi też mieli dwie okazje (strzał obok lewego słupka i z pola karnego wprost w bramkarza świdniczan), jednak wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie.

Film pochodzi z kanału oficjalnego Chełmianki na serwisie youtube.

Cieszy niezłe spotkanie w wykonaniu biało-zielonych i fakt, że potrafili się pozbierać po sobotniej wpadce w Radzyniu. Kolejny mecz Chełmianka rozegra w Oświęcimiu z Sołą w sobotę (1. września) o godzinie 17.00. Gospodarze zgromadzili na swoim koncie zaledwie 4 punkty w 5 meczach, więc czekamy na dobre wieści z południa Polski i liczymy na kolejne punkty.

Prezes uhonorowany

Miło nam poinformować naszych czytelników, że podczas obchodów Nocy Kultury (25 sierpnia) nagrodę „Chełmianina Roku 2017” z rąk pani prezydent miasta – Agaty Fisz otrzymał prezes zarządu ChKS Chełmianka – pan Grzegorz Gardziński. Jego zaangażowanie i praca dla klubu zostały dostrzeżone przez kapitułę i uhonorowane tą zaszczytną nagrodą. Serdecznie gratulujemy.

Zaproszenie na festyn

A już w najbliższą niedzielę (2 września) klub i jego działacze organizują rodzinny festyn pod hasłem „Chełmianka chełmianom – pożegnanie wakacji”. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim w Chełmie w godzinach 14.00 – 20.00 , wstęp jest bezpłatny. Uczestnicy będą mogli posłuchać chełmskich zespołów muzycznych, a także wziąć udział w licznych zabawach i konkursach dla całych rodzin. Turnieje poprowadzą trenerzy klubu, wraz z pierwszym trenerem – Arturem Bożykiem. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji (m.in.: dmuchane zamki). Zapraszamy do wspólnej zabawy z Chełmianką.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!