Home Kultura ChBP idzie na rekord Guinnessa
ChBP idzie na rekord Guinnessa

ChBP idzie na rekord Guinnessa

1

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Próba bicia rekordu przeprowadzona zostanie 10 października na terenie ChBP (ul. Partyzantów 40).

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na godzinę 9.00 przed budynek biblioteki, gdzie rozpocznie się proces bicia rekordu zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z Biura Rekordów.

Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie głośne przeczytanie tylko jednego zdania z książki Kornela Makuszyńskiego pod tytułem: „Szatan z siódmej klasy”. Zdania muszą być czytane kolejno jedno po drugim, a przerwy pomiędzy czytaniem przez kolejnych uczestników nie mogą trwać dłużej niż 10 sekund. Przed rozpoczęciem wydarzenia każda osoba otrzyma wydrukowane zdanie, które powinna przeczytać. Liczenie uczestników odbywać się będzie w wejściu do Wypożyczalni Głównej, gdzie znajdują się bramki z licznikami. Całe wydarzenie będzie rejestrowane kamerą. Akcja będzie trwała do ostatniego uczestnika.

Obecny rekord wynosi 3071 czytelników z rzędu. ChBP potrzebuje co najmniej jednej osoby więcej.

Uwaga, 10 października podczas próby bicia rekordu wypożyczalnie i czytelnie ChBP będą nieczynne.

Przyjdź, przeczytaj i zostań rekordzistą!
O wszystkim informuje facebookowy fanpage chełmskiej biblioteki. O bibliotece pisaliśmy również tutaj.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *