Home Kultura Mały książę zawita do ChDK
Mały książę zawita do ChDK

Mały książę zawita do ChDK

0

Chełmski Dom Kultury zaprasza swoich najmłodszych widzów na trzy przedstawienia teatralne na podstawie „Małego Księcia” autorstwa Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

30 września o godzinie 15:00 (20 złotych – bilet wstępu) oraz 1 października o godz. 8.30 i 10.00 (bilety po 15 złotych) w sali widowiskowej ChDK odbędzie się spektakl „Mały Książę” w reżyserii i z muzyką Waldemara Koperkiewicza, a w wykonaniu aktorów Teatru Es z Siedlec.

Mały Książę to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze światowej, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. W przedstawieniu z bajkową scenografią wzbogaconą wizualizacjami, występują aktorzy Teatru Es.

Mały Książę” (po francusku Le Petit Prince) to powiastka filozoficzna dla dzieci Antoine’a de Saint-Exupéry’ego wydana w 1943 w Nowym Jorku została przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów, sprzedana w ponad 140 milionach egzemplarzy, należy do klasyki światowej literatury.

Mały Książę jest pozycją szczególną również w twórczości Saint-Exupéry’ego. To jedyna książka, której nadał formę baśni i którą sam zilustrował.

Wyjątkowość tego utworu należy rozpatrywać w szerszym kontekście: tylko pozornie jest to lektura przeznaczona dla dzieci. Pod warstwą baśniowej fabuły pełnej wieloznaczności, znajduje się też wątek realistyczny i psychologiczny.

Na stronie Chełmskiego Domu Kultury jest możliwość rezerwacji biletów na przedstawienia.

Ilustracja ze strony ChDK.

Więcej wiadomości kulturalnych w dziale Kultura.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *