Home Kultura Muzyczna jesień w ChDK
Muzyczna jesień w ChDK

Muzyczna jesień w ChDK

0

Chełmski Dom Kultury przygotował dla swoich widzów bardzo interesującą ofertę na wrzesień i pierwszą połowę października.

Już za niecały tydzień w Chełmie pojawi się Grupa MoCarta. Muzycy zaprezentują swój program jubileuszowy podsumowujący 20 lat ich funkcjonowania. Będzie to miszmasz prezentujący występy archiwalne oraz najpopularniejsze i najważniejsze utwory grupy. Będzie można wysłuchać anegdot oraz zapoznać się z najnowszymi dokonaniami, a dzięki nowoczesnej technice zobaczyć „wirtualnie” Piotra Bałtroczyka czy Artura Andrusa.

ChDK, 19 września 2018, godz.20.30; bilety: 60 i 70 zł.

Miłośnicy bałkańskich rytmów będą mieli ucztę za 2 tygodnie. Organizatorzy zapraszają na niezwykle energetyczny koncert w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. W programie tradycyjne melodie Serbii, Macedonii, Grecji ,Bułgarii czy Rumunii. W niezwykłe, bałkańskie klimaty widzów wprowadzą utwory melodyjne i dynamiczne, przełamane nostalgiczną nutą.

ChDK, 29 września 2018, godz. 19, bilet: 30 zł.

Z ciekawą propozycją do Chełma przyjedzie Maciej Maleńczuk. „Maleńczuk gra Młynarskiego” to płyta, ale również koncert, u którego źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Wojciecha Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maleńczuk wybrał utwory z różnych okresów pracy artystycznej tego wybitnego twórcy. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy „świat ten źle pomyślany”, w którym „poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany”.

ChDK, 5 października 2018, godz.20.00; bilet: 100 zł.

Dzień później na deskach ChDK pojawi się Don Vasyl – legenda muzyki cygańskiej.  Na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997.
Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji Kujawy piórem malowane (1995) oraz Twórcy regionu 2 (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy Pasażerowie niebieskiego taboru (1998).

ChDK, 6 października 2018, godz.18.00; bilet: 75 zł.

No i wreszcie „last but not least” – prawdziwa bomba. W Chełmie pojawi się Leszek Możdżer, który wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i izraelskim perkusistą Zoharem Fresco współtworzy trio jazzowe.

„Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi” – pisał Mirosław Pęczak w tygodniku „Polityka”.

Szykuje się jazzowa uczta na najwyższym poziomie, Będzie to jeden z zaledwie 4 koncertów, które trio zagra w naszym kraju.

ChDK, 16 października 2018, godz.19.00; bilet 150 zł.

Jak widać, najbliższe tygodnie w Chełmskim Domu Kultury zapowiadają się, warto wcześniej zaopatrzyć się w bilety, by potem nie odejść od kasy z kwitkiem. Zapraszamy również na stronę ChDK!

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *