Home Kultura Przegląd Kina Ukraińskiego
Przegląd Kina Ukraińskiego

Przegląd Kina Ukraińskiego

1

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na 5. Przegląd Kina Ukraińskiego, który odbędzie się w sali widowiskowej ChBP w najbliższy piątek (21 września) o godz. 17.00.

Zaprezentowane zostaną w nim filmy krótkometrażowe nakręcone przez młodych ukraińskich reżyserów ze Stowarzyszenia “RGB films”, założonego przez absolwentów Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Kina i Telewizji im. Ivana Karpenki-Karego w ramach zadania “Kino na kółkach”.

Celem projektu jest przekonanie widzów, że dobre ukraińskie kino istnieje – bez finansowania, bez ograniczeń narzuconych przez producentów filmowych i najważniejsze: bez jakichkolwiek granic pomiędzy twórcami i widzami. Filmy zostaną wyświetlone z polskimi napisami.

Przed seansami o filmach i działalności Stowarzyszenia opowie Maryna Lopuszin i Bogdan Dobrowolskij – dwójka reżyserów przedstawianych obrazów.

W programie Przeglądu zaplanowano emisje sześciu filmów:
1. ”Nokdaun” reż. Anton Skrypec
2. ”Słowo” reż. Igor Wysnewskij
3. ”Vlados-2” reż. Bogdan Dobrowolskij
4. ”Piątek 13” reż. Anna Morozowa
5. ”Zostać nie wolno uciekać” reż. Maryna Lopuszin
6. ” Legenda o szpitalnikach” reż. Markijan Miroszniczenko

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej „Łączy Nas Bug”, przy współpracy Fundacji „Partnerstwo i Współpraca” i ChBP.

Pokazy i spotkanie z reżyserami współfinansuje Miasto Chełm.

Wstęp na seanse jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Miłośników kina zapraszamy również do Klubu Dobrego Filmu, o którym pisaliśmy wcześniej.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *