Home Kultura Oscarowe kino w ChBP
Oscarowe kino w ChBP

Oscarowe kino w ChBP

2

Skoro kończą się wakacje, to do Chełmskiej Biblioteki Publicznej powraca Klub Dobrego Filmu. Miłośnicy kina na pewno znajdą coś dla siebie.

Tradycyjnie wrześniowy cykl rozpocznie się jeszcze w sierpniu, a dokładnie w ostatnią środę sierpnia. Pierwszym cyklem po wakacjach będzie seria „Oscary, Oscary!”, w której będzie można zobaczyć najciekawsze – zdaniem organizatorów – obrazy tegorocznej batalii o najbardziej prestiżowe nagrody filmowe na świecie.

Cykl rozpocznie się już 29 sierpnia o godzinie 18.00 od projekcji o psychologicznej rozgrywce między pokoleniami („Lady Bird” w reżyserii Grety Gerwig), a w kolejne wrześniowe środy pokazane zostaną jeszcze: dramatyczna historia słynnej łyżwiarki Tonyi Harding, znakomita opowieść o winie i odkupieniu w reżyserii Martina McDonagha, dramatyczne decyzje Winstona Churchilla z oscarową rolą Gary’ego Oldmana oraz nagrodzony najważniejszą statuetką film Guillermo Del Toro.

Wszystkie seanse odbywać się będą w kolejne środy września, w sali widowiskowej ChBP przy ulicy Partyzantów 40 o godzinie 18.00. Wstęp na projekcje jest darmowy. Chełmska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich kinomanów na środowe wieczory z dobrym filmem.

Wrześniowe seanse:

05.09. środa 18.00 „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” („I, Tonya”) – reż. Craig Gillespie

12.09. środa 18.00 „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”) – reż. Martin McDonagh

19.09. środa 18.00 „Czas mroku” („Darkest Hour”) – reż. Joe Wright

26.09. środa 18.00 „Kształt wody” („The Shape of Water”) – reż. Guillermo del Toro

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *