Home Kultura Dni Kultury Chrześcijańskiej
Dni Kultury Chrześcijańskiej

Dni Kultury Chrześcijańskiej

0

12 maja rozpoczynają się w Chełmie XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza do udziału m. in. w spotkaniach i prezentacjach filmowych. Wstęp wolny.

12 maja (niedziela) o godz. 16.00 w Sanktuarium MB Chełmskiej z koncertem wystąpi Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinenses z Lublina pod dyrekcją ks. Attila Conti.
13 maja (poniedziałek) o godz. 16.30 – spotkanie z aktorem Cezarym Pazurą promujące jego książkę „Byłbym zapomniał” w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40).
17 maja (piątek) o godz. 11.30 – „Wiara, nadzieja, miłość – rozmowy o wartościach”, spotkanie z Janem Pospieszalskim, dziennikarzem, publicystą i muzykiem z Warszawy w II LO im. Gustawa Orlicz-Dreszera.
20 maja (poniedziałek) po raz kolejny gościem Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie reżyser Krzysztof Zanussi. O godz. 10.00 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się projekcja jego najnowszego filmu „Eter” z 2018 roku, a po filmie o godz. 12.00 spotkanie z reżyserem.
23 maja (czwartek) o godz. 11.30 – spotkanie „Aktorstwo i wiara” z aktorem Rafałem Cieszyńskim (policjant Gibalski z serialu Ojciec Mateusz) w IV LO im. Jadwigi Młodowskiej.
6 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej spotkanie z dziennikarką i publicystką TVP 1 dr Magdaleną Ogórek, która będzie promowała książkę „Lista Wächtera Generał SS, który ograbił Kraków”.

Bohaterem tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie mieszkający w Lublinie aktor Jerzy Rogalski. Filmy z jego udziałem można będzie obejrzeć w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej:
21 maja (wtorek) o godz. 10.00 – „Wiosna Panie Sierżancie”, reż. Tadeusz Chmielewski, o godz. 16.00 – „Wołyń”, reż. Wojciech Smarzowski.
22 maja (środa) o godz. 12.00 – odc. 7 i 8 serialu „Lalka”, reż. Ryszard Ber,
23 maja (czwartek) o godz. 10.00 – odc. 19 serialu „07 zgłoś się”, reż. Krzysztof Szmagier,
28 maja (wtorek) o godz. 10.00 – odc. 212, 213, 214, 215 serialu „Plebania”,
30 maja (czwartek) o godz. 16.30 – jeden z odcinków „Kabaret Loża 44” oraz o godz. 18.00 spotkanie z aktorem Jerzy Rogalskim.
Szczegółowy program Dni Kultury Chrześcijańskiej w Chełmie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *