Home Kultura Festiwal Śpiewającej Duszy – koncert w Krasnymstawie
Festiwal Śpiewającej Duszy – koncert w Krasnymstawie

Festiwal Śpiewającej Duszy – koncert w Krasnymstawie

0

Kameralny Chór Filharmonii w Czerniowcach na Ukrainie wystąpi z koncertem 16 maja o godz. 19.00 w Krasnostawskim Domu Kultury. Wstęp wolny. Chór pod batutą Nadieżdy Sielezniowej, we współpracy z orkiestrą symfoniczną Filharmonii w Czerniowcach, promuje chóralną muzykę sakralną i klasyki świeckiej, pieśni ludowe oraz dzieła współczesnych kompozytorów ukraińskich.

Krasnostawski koncert towarzyszy 38. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej w Białymstoku, jednej z najważniejszych imprez na świecie poświęconych muzyce cerkiewnej. Uczestniczą w nim najlepsi chórzyści z całego świata, najznamienitsi kompozytorzy muzyki cerkiewnej oraz dyrygenci. Ideą festiwalu, organizowanego pod patronatem artystycznym Krzysztofa Pendereckiego, jest prezentowanie i popularyzacja muzyki cerkiewnej od początku chrześcijaństwa do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości polskich kompozytorów. Podczas festiwalu mają miejsce polskie i światowe wykonania premierowe.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *