Home Kultura Abstrakcyjny realizm pani Urszuli
Abstrakcyjny realizm pani Urszuli

Abstrakcyjny realizm pani Urszuli

0

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie i Stowarzyszenie Twórcze „Pasja” zapraszają na wystawę malarstwa Urszuli Krzysiak pod tytułem „Mój realizm, moja abstrakcja”.

Ekspozycja składa się z 61 niezwykle barwnych prac, które powstały w latach 2017-2018 i przedstawiają architekturę, naturę oraz zwizualizowane w formie abstrakcji geometrycznej wrażenia. Realizm i abstrakcję łączy słowo-klucz ”mój” – artystyczna wrażliwość artystki oraz szczególna i bardzo charakterystyczna kolorystyka.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 11.09.2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie przy ul. Henryka Wieniawskiego 15.

Wystawa będzie czynna do 30 września w godzinach otwarcia placówki.

Urszula Krzysiak urodziła się w 1943 r. w Wielkopolu. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Lublinie, studium nauczycielskie, studia magisterskie i podyplomowe na UMCS – kierunek wychowanie plastyczne. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel zajęć praktyczno – technicznych i wychowania plastycznego, a także jako instruktor przedmiotów zawodowych. W 1990 roku z powodu choroby córki i stałej opieki nad nią, przeszła na wcześniejszą emeryturę. Po śmierci córki oddała się pracy twórczej. Od 2011 roku należy do Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”. Miłośnicy malarstwa i grafiki mogli się zapoznać z twórczością Urszuli Krzysiak na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Bibliotece Publicznej, Pedagogicznej (2012 Kolorem i kreską, 2013 Rzeczywistość wyrażona kreską, 2015 Moja abstrakcja, Świat wokół nas, 2016 Moje miasto i okolice), w Klubie Wojskowym w Chełmie, w PWSZ oraz w galerii Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”.

Więcej o wydarzeniach kulturalnych można poczytać tutaj.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *