Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Z wizytą w legendarnym mieście
Z wizytą w legendarnym mieście

Z wizytą w legendarnym mieście

0

– Warunkiem powodzenia narodowych celów i zamierzeń jest zgodny wysiłek Polaków, zrozumienie interesów kraju, obywatelska dyscyplina. Każdy, kto dziś postępuje inaczej naraża ojczyznę na wielkie niebezpieczeństwo, szkodzi sobie i swoim najbliższym. (…)

Czy partia ma program wyjścia z obecnej trudnej sytuacji? – Tak, mamy taki program. Jest to program VIII Zjazdu partii, który sformułował generalne kierunki działania zmierzające do przezwyciężenia przeszkód i zapewnienia pomyślnego rozwoju kraju. Ale nie są to działania łatwe i mogące dać natychmiastowe rezultaty. Wymagają one decyzji nie zawsze prostych i popularnych, zmuszają do istotnych niekiedy korektur uprzednich zamierzeń – powiedział przybywszy w przededniu Narodowego Święta Odrodzenia Polski do legendarnego miasta PKWN 39 lat temu I sekretarz KC PZPR Edward Gierek. (Źródło: Kurier Lubelski, nr 156, 18-20 lipca 1980 r.)

Podczas gospodarskiej wizyty 17 lipca 1980 roku towarzysz Edward Gierek odwiedził w Kumowej Dolinie budowę centrum rekreacji i wypoczynku wznoszonego społecznie przez młodzież akademicką w ramach ogólnopolskiej akcji studenckiej CHEŁM-80. Zgodnie z ówczesnymi planami do 1984 roku w Kumowej Dolinie miały powstać: amfiteatr (ok. 1,5 tys. miejsc), zajazd turystyczny, sala widowiskowo-sportowa, boiska oraz baseny.

Edward Gierek na placu budowy amfiteatru (fot. zbiory własne)

W Kumowej Dolinie delegacja studentów powitała I sekretarza Edwarda Gierka wiązanką polnych maków i zdała relację z frontu pracy.

WFDiF, Polska Kronika Filmowa nr 30A, rok 1980
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *