Home Edukacja Wielki Dzień Pszczół
Wielki Dzień Pszczół

Wielki Dzień Pszczół

0
0

Do udziału w świętowaniu siódmego ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół dzieci wraz z rodzicami oraz turystów zaprasza Poleski Park Narodowy. Impreza odbędzie się 8 sierpnia (czwartek) w siedzibie dyrekcji Ośrodka Dydaktyczno-Administracyjnego w Urszulinie. Początek o godz. 10.00.

W programie prezentacja poświęcona roli owadów zapylających w przyrodzie i gospodarce człowieka, spotkanie z pszczelarzem, który opowie o pszczołach i miodzie, a potem pokaz produktów pszczelich i degustacja miodów. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych terenową grę tematycznie związaną z pszczołami.

Misją Wielkiego Dnia Pszczół, zainicjowanego przez kampanię „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, jest upowszechnianie wiedzy na temat roli owadów zapylających w przyrodzie, motywowanie do podejmowania realnych działań na rzecz ich ochrony oraz zaangażowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz tworzenia w całej Polsce miejsc przyjaznych pszczołom, m.in. poprzez sadzenie kwiatów przyjaznych pszczołom w ogrodach i na balkonie.

Listę roślin przyjaznych pszczołom można znaleźć tutaj.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.