Home Edukacja Tradycja zobowiązuje
Tradycja zobowiązuje

Tradycja zobowiązuje

0

Doskonałą znajomością topografii Wilna, miejsc związanych z Polską i Polakami oraz wiedzą historyczną wykazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Dubience – najstarszej na Lubelszczyźnie szkoły średniej, realizującej od 20 lat innowacje mundurowe.

Młodzież z LO im. 27 WDAK w Dubience pokonała szkoły z całej Polski, zajmując pierwsze miejsce w grze miejskiej zorganizowanej w Wilnie w ramach obchodów 75. rocznicy Operacji Ostra Brama na zakończenie wyprawy międzypokoleniowej na Litwę. Wyprawa śladami polskich miejsc pamięci na Litwie (05-10 lipca) była nagrodą za owocną współpracę szkoły ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen we Wrocławiu oraz kultywowanie tradycji historycznych i etosu Armii Krajowej.

Licealiści z Dubienki mają też inne powody do dumy: trzecie miejsce w Lubelskich Eliminacjach do Rejonowych Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze 2019”, pierwsze miejsce w V Zawodach Strzeleckich ze sportowej broni pneumatycznej o Puchar Dowódcy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie w kat. drużyny, czy sukces w Ogólnopolskich Zawodach na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Liceum Ogólnokształcące im. 27 WDAK w Dubience dysponuje jeszcze wolnymi miejscami do klas pierwszych dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, chcących kształcić się w klasach mundurowych o innowacjach: edukacja wojskowa, służba graniczna, obsługa celna lub klasie o profilu ogólnokształcącym.

Szkoła zapewnia miejsce w internacie, bezpłatne podręczniki, komplet umundurowania reprezentacyjnego, nowoczesną bazę dydaktyczną wzbogaconą o profesjonalny sprzęt wojskowy (np. repliki ASG, kamizelki taktyczne, maski przeciwgazowe, radiotelefony PMR), nowoczesną infrastrukturę sportową. Atrakcją dla uczniów są ponadto bezpłatne wyjazdy historyczno-wojskowe oraz przyjazd do szkoły na szkolenie 12 Zmechanizowanej Brygady ze Szczecina – „Błękitnej Brygady” z NATO.

12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina szkoli uczniów LO w Dubience (2019)
Fot. por. Błażej Łukaszewski

Więcej na stronie i profilu Liceum Ogólnokształcącego im. 27 WDAK w Dubience.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *