Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Ulice pełne nienawiści
Ulice pełne nienawiści

Ulice pełne nienawiści

0

„Całkowicie ulegamy demoralizacji” – nabazgrał ktoś na bloku przy ul. A. Mickiewicza. Napis nie jest nowy, więc najwyraźniej na okolicznych mieszkańcach zdaje się nie robić większego wrażenia.

Podobnie ani nauczycielom, ani rodzicom nie przeszkadza rasistowskie hasło na osiedlowym garażu w sąsiedztwie niepublicznego przedszkola (nomen omen) integracyjnego przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów i nieopodal Zespołu Szkół Ogólnokształcących z oddziałami integracyjnymi nr 1 przy ul. Wołyńskiej.

Rasistowskie motto znajduje się również na ścianie budynku przy ul. Kolejowej od strony parkingu przy Lidlu. Przejeżdżające ulicą patrole straży miejskiej i policji muszą się bardzo starać, by go nie chcieć zauważyć.

W całym mieście, włącznie z deptakiem mającym być reprezentacyjną wizytówką Chełma, na rynnach, latarniach, słupach, skrzynkach elektrycznych, znakach drogowych i przystankach, nie brakuje wlepek jawnie propagujących rasizm, ksenofobię i otwarcie nawołujących do nienawiści.

Przystanek przy ul. Kolejowej

Niestety władze Chełma nie podejmują w tej kwestii żadnych działań ani nie wdrażają prewencyjnych programów edukacyjnych w szkołach.

Kamirianna

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *