Home Edukacja Uczniowie ZST finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Uczniowie ZST finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Uczniowie ZST finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

0

Drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie w składzie: Radosław Berbeć, Bartosz Kaniewski i Patryk Wygadańczuk reprezentowała nasz region w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Koszalinie.

Eliminacje ogólnopolskie obejmowały trzy etapy. Wszyscy uczniowie ZST uzyskali tytuł finalisty olimpiady, który zapewnia zwolnienie z części pisemnej egzaminu z kwalifikacji zawodowych oraz otwiera drogę na wiele uczelni technicznych. Olimpijczycy przygotowywali się pod kierunkiem Elżbiety Lipskiej.

Organizatorem Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości był Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie, współpracujący z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Urzędem Patentowym RP i Wojewódzkimi Klubami Techniki i Racjonalizacji. W finale centralnym olimpiady uczestniczyło 28 trzyosobowych drużyn, reprezentujących okręgi Regionalnych Klubów Racjonalizacji i Wynalazczości.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *