Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Spóźnione, ale dwa!
Spóźnione, ale dwa!

Spóźnione, ale dwa!

0
0

Dobrymi chęciami Chełm wybrukowany… A wychodzi – jak zwykle.

Przed Wielkanocą w wielu miastach w Polsce odbywają się przedświąteczne jarmarki i kiermasze. Tradycyjnie rozpoczynają się co najmniej dzień (a zwykle kilka dni) przed Niedzielą Palmową. W Chełmie tymczasem w Niedzielę Palmową jarmarki będą aż dwa. Oba organizowane wspólnie przez prezydenta Chełma Jakuba Banaszka i starostę chełmskiego Piotra Deniszczuka.

Jeden na placu Łuczkowskiego od 14 do 18 kwietnia w godz. 8.00-21.00.

I drugi – 14 kwietnia w godz. 10.00-17.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy Granicznej 2A.

Cóż z tego, kiedy oba nieco spóźnione. Chełmianie bowiem – co łatwo zaobserwować na ulicach – w palmy wielkanocne (i nie tylko) zwykli się zaopatrywać znacznie wcześniej przed Niedzielą Palmową. A plakatów informujących o planowanych jarmarkach wielkanocnych trudno w mieście uświadczyć.

Miejmy nadzieję jednak, że na obu jarmarkach licznie dopiszą regionalni producenci tradycyjnych wiktuałów, koła gospodyń wiejskich, twórcy ludowi i rękodzielnicy. I oczywiście tłumnie przybędą ci, których stać będzie nie tylko na podziwianie, ale również na zakup oferowanych specjałów i wszelkich innych cudowności.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.