Home Wydarzenia Spacerkiem przez las
Spacerkiem przez las

Spacerkiem przez las

0

W gminie Wojsławice powstała kolejna edukacyjna ścieżka przyrodnicza „Przy Szurze” w Majdanie Ostrowskim. Nazwa ścieżki pochodzi od lokalnej nazwy dawnego pastwiska, a od lat 70. również boiska szkolnego.

Miejsce, przez które prowadzi nowy szlak jest również znane z ważnych wydarzeń historycznych, to tędy Napoleon prowadził swoje wojska podczas wyprawy na Rosję.

Trasa liczy około 800 metrów, a jej przejście zajmuje około 30 minut. Ścieżka rozpoczyna się przy dawnym budynku szkoły w Majdanie Ostrowskim (obecnie remontowanym Ośrodkiem Trzech Kultur) i prowadzi przez malowniczy młodnik oraz okopy z czasów I wojny światowej.

Przy ścieżce znajdują się tablice edukacyjne przedstawiające między innymi: ptaki i rośliny żyjące w okolicy oraz lokalne pomniki przyrody. Poza tradycyjnymi tablicami, ustawiono również inne punkty edukacyjne: miejsce, gdzie można przeprowadzić quiz wiedzowy dotyczący znajomości roślin, leśną skocznię w dal, na której można porównać swoje skoki do rekordowych skoków zwierząt zamieszkujących pobliskie tereny oraz punkt, w którym odbywa się „lekcja dendrologii”, opowiadająca o gatunkach drzew występujących w okolicznych lasach.

Ścieżka edukacyjna w Majdanie Ostrowskim to kolejny ciekawy punkt na mapie turystycznej powiatu chełmskiego. Można go śmiało polecić wszystkim pragnącym odciąć się od codziennego zgiełku. Osoby chcące spędzić dłuższą chwilę na łonie natury łącząc leśną przechadzkę z edukacją znajdą tam na pewno coś dla siebie.

Wykonanie ścieżki dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Tekst na podstawie wpisu na stronie www.wojslawice.eurzad.eu

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *