Home Wydarzenia Zaproszenie do Sawina
Zaproszenie do Sawina

Zaproszenie do Sawina

0

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia w parku na rynku w Sawinie odbędą się tradycyjne dożynki.

Dożynki Gminno-Parafialne organizują: Wójt, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sawinie, a odbędą się one w tę niedzielę i rozpoczną Mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie korowód dożynkowy z wieńcami utworzonymi z płodów rolnych przejdzie do parku przy sawińskim rynku, gdzie zaplanowano blok dożynkowy. Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 14.00 i wypełnią ją: powitanie, prezentacja gości i okolicznościowe przemówienia.

Po półgodzinnej części oficjalnej przyjdzie kolej na występy artystyczne. Zaprezentują się: Chełmska Orkiestra Dęta, a także liczne formacje dziecięce, młodzieżowe. Nie zabraknie również solistów, kapel oraz zespołów ludowych.

Rozstrzygnięte zostaną tradycyjne konkursy: na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz na najsmaczniejszy chleb wiejski.

O 18.00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznych dożynek – zespół Cliver, który da godzinny koncert.

Po nim rozpocznie się zabawa taneczna pod gołym niebem wspólnie z zespołem Spełnienia Marzeń!


Letnia dyskoteka potrwa do 23.00.

Oprócz atrakcji na scenie organizatorzy zaplanowali dziecięcy park rozrywki oraz liczne stoiska gastronomiczne.

Natomiast już od 6.00 w zawodach będą mogli się sprawdzić wędkarze. VIII Zawody Wędkarskie o Puchar Rady Gminy Sawin odbędą się na zalewie Niwa przy ul. Lubelskiej.

Ponadto dla wszystkich osób dorosłych, które odwiedzą dożynkowy festyn w Sawinie przewidziano wielki konkurs z atrakcyjną nagrodą. Szczegóły na miejscu podczas imprezy.

tags:
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *