Home Wydarzenia Zdobądź grant
Zdobądź grant

Zdobądź grant

0

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży informuje o rozpoczęciu naboru projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym. Organizacje pozarządowe mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł.

Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Nabór wniosków trwa do 25 października br., a same projekty będą realizowane pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2019 roku.
16 sierpnia 2018 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu Równać Szanse 2018 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Celem konkursu jest wsparcie różnorodnych projektów, w których młodzież poprzez aktywne działania będzie rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także podnosić umiejętności społeczne.
Uczestnikami projektów powinna być młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tys. mieszkańców).

W Regionalnym Konkursie Grantowym można ubiegać się o dofinansowanie do 8 500 zł na minimum sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 1.02.2019 r. a 31.08.2019 r.
O dotację mogą ubiegać się organizacje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:
– powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
– miejskie i gminne domy kultury,
– organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów),
– Ochotnicze Straże Pożarne,
– nieformalne grupy dorosłych.

Najważniejsze terminy:
15.09 i 22.09.2018 – szkolenia „Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse?”,
25.10.2018 – do godziny 12.00 zakończenie naboru wniosków,
10.12.2018 – ogłoszenie wyników konkursu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *