Home Wydarzenia Jakub ratuje świat
Jakub ratuje świat

Jakub ratuje świat

0

Uosabia tradycyjne polskie wady, przywary i stereotypy. Nagła chęć ratowania świata dopada go w wolnych chwilach po spożyciu nadmiernych ilości trunków własnej produkcji. Jakim cudem największy degenerat spośród superbohaterów zdobywa coraz liczniejsze zastępy zagorzałych wyznawców?

Po raz czternasty z całej Polski na Dni Jakuba Wędrowycza (19-21 lipca) do Wojsławic zjadą fani twórczości Andrzeja Pilipiuka i szeroko pojętej fantastyki. W programie trzech dni z wiejskim egzorcystą, kłusownikiem i bimbrownikiem Jakubem Wędrowyczem, bohaterem opowieści Andrzeja Pilipiuka – konwent fantastyki oraz spotkania autorskie i panel dyskusyjny z pisarzami Marcinem Podlewskim, Jackiem Komudą i oczywiście Andrzejem Pilipiukiem we własnej osobie. Ponadto koncerty folkowe zespołów Ethnopolia i Drewutnia, rockowy zespołu Con-Q-Band, fireshow Grupy Nizar, warsztaty gry na ukulele, granie i śpiewanie przy ognisku oraz jam session. Do tego prezentacja kolekcji mody słowiańskiej Barbary Dumańskiej, krótki kurs szermierki, pokazy walki szablą i walki na szable dwóch jeźdźców na koniach (Jacek Komuda, Tomasz Abramski).

Dla fanów Jakuba Wędrowycza przygotowano konkursy piosenki wędrowyczowskiej, siedem prac Wędrowycza i sztafetę wędrowyczowską, poszukiwanie skarbu Wędrowycza (gra terenowa) oraz spacer śladami Jakuba Wędrowycza (pod wodzą Marka Farfosa i Andrzeja Pilipiuka). Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych: tańców, zabaw, puszczania baniek mydlanych, balonów i malowania twarzy. Festynowi przy Stawie towarzyszyć będą konkursy: piwna mila, otwierania, picia piwa i jedzenia chleba na czas, na najpiękniejszą figurkę z ziemniaka lub kapusty, siłowania się na ręce, przeciągania liny i wyścig poduszek.

Miejsce akcji: Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach, ul. Uchańska 9. Szczegółowy program Dni Jakuba Wędrowycza na stronie Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *